1. (6.6.8.3) Din ce dată este aplicată scutirea de plată a taxei pentru unităţile comerciale şi/sau de prestări servicii pentru persoanele care practică activităţi declarate prin lege ca activităţi ce constituie monopol de stat?

MONITORUL.FISC.MD 

Urmare a completări art. 295 din Codul fiscal, cu litera g2), prin Legea pentru modificarea unor acte legislative nr. 26 din 11.03.2019, de plata taxei pentru unităţile comerciale şi/sau de prestări servicii sunt scutite persoanele care practică activităţi declarate prin

Citește articolul integral

In this article